yüzdeki tüylere bitkisel çözüm

yüzünüzdeki tüylerden tamamen ve hiç para harcamadan doğal bir yöntemle kurtulmanız mümkün. Nasıl mı? Şimdi tarifini vereceğimiz karışım sayesinde.

Karışımın için malzemeler

– 1 Yumurta akı
– Yeteri kadar mısır unu
– Yeteri kadar çay şekeri (toz şeker olacak)

Karışımın tarifi : Bir kaba yumurta akını koyun, üzerine yeteri kadar mısır ununu ekleyin ve yine yeteri kadar şeker ilave edin, iyice karıştırın. Tam anlamıyla karıştıktan sonra temiz cildinize sürün. Kuruyana kadar bekleyin. Kuruyunca cildinizi tahriş etmiyecek şekilde masaj yaparak soyun.

Bu karışım ne zaman aralıklarla yapılmalı : Bu karışımı haftada 4 defa uygulayın, bir süre sonra göreceksiniz ki yüzünüzdeki tüyler azalmış ve yok olmuş. Tüylerden kurtulmanın pek çok yolu var. Peki en ideali hangisi? İşte önemli ipuçları Şüphesiz ki ideal yöntem, cilt tipinize, cildinizin hassasiyetine, sabrınıza ve bütçenize en uygun olanı. İşte, artıları ve eksileriyle en sık kullanılan yöntemler, seçim sizin!

Temizlenmesi gereken bölgeler

Kaşlar : Kaşlar yüzün genel görünümünde son derece etkilidir; bakışlara yumuşaklık veya sertlik kazandırır. İdeal kaş biçimi burun kanatlarına paralel olarak başlamalı, burun kanadı ile göz bebeği üzerindeyken kavis almalı ve burun kanadı ile göz ucunun yaptığı açıda bitmelidir. Bir kalemi şekildeki oklara uygun olarak yerleştirip ideal kaş biçiminizi belirleyebilirsiniz. Kaşları alırken kullanılan en yaygın ve uygun metot cımbız kullanmaktır.

Kaşlarınızı alırken
– Başlamadan önce kaşlarınızı antiseptik bir losyon veya kolonya ile silin,
– Acı hissini azaltmak için göz kapağınızı iyice gerin,
– Asla kaşlarınızın üst kısmındaki tüyleri almayın,
– Tüyleri tek tek ve çıkış yönüne doğru çekin,
– İşleminiz bittikten sonra kaşlarınızın üzeriden tekrar losyon uygulayın ve talk pudrası sürün,
– Eğer istediğiniz şekli bir türlü veremediyseniz, ısrar etmeyin kaşlarınız düzeltmeye çalıştıkça gereğinden fazla incelebilir. Bırakın ve en kısa sürede bir estetisyenden yardım alın.

İnce tüyler : Genellikle dudak üstlerinde, çenede ve yüzün yan taraflarında bulunan ve fazla belirgin olmayan ince tüylerin fazlalığı bazı kadınları sıkıntıya sokar. Eğer bu bölgelerdeki tüylenme az ise en uygun yol sarartmadır. Eğer tüyler fazla ise sarartma hoş görünmeyebilir. Ayrıca koyu tende sarartılmış dudak üstü tüyleri beyaz bıyık gibi görüneceği için hiç estetik durmaz. Bu durumda en uygun çözüm, düzenli aralıklarla cımbız, ip, ağda gibi yöntemlerle bu tüyleri temizlemektir. İz bırakabilecek metotlardan kaçının.

Koltuk altı : Vücudun hassas bir bölgesidir; çabuk kızarır. Bu nedenle seçeceğiniz metot önem taşır.

Bikini hattı : Özellikle deniz mevsiminde mutlaka temizlenmesi gereken bir bölgedir. Son derece hassas ve kızarmaya meyillidir. Küçük iltihaplara ve batık tüylere neden olacağı için tıraş bıçağı kullanmaktan kaçının.

Bacaklar : Derisi çok hassas olmadığı için tüm metotları kullanabilirsiniz. Yine de çok açık veya çok koyu tenliyseniz lazerli epilasyondan kaçının veya bu konuda uzmanlara danışın. Cımbız Kaşları, küçük bölgelerdeki tüyleri ve ağdadan sonra kalan tüyleri temizlemek için idealdir. İki cinsi vardır, uçları düz olanlar bıyık, içeri doğru eğik olanlar ise kaş için. Cımbızınızı, uygulamadan önce ve sonra mutlaka dezenfekte edin

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,