ozon yagi Ozon YağıOzon Yağı Nedir?
Zeytinyağı içerisine özel yöntemler sayesinde ilave edilen ozon, ozonlanmış yağı yani ozon yağını oluşturur. Oluşan bu yağ, koyulaşarak jel kıvamına gelir ve vücut tarafından emilmesi kolay bir hâl alır. Bu jelde asıl etkiyi oluşturan şey, ozondur. 3 oksijenin bir araya gelerek oluşturduğu aktif oksijen yani ozon, etkili bir mikrop öldürücüdür. Hayatımızın pek çok yerinde olumlu etkilerini kullandığımız ozon ile oluşturan yağın da pek çok yararlı etkisi mevcuttur.

Ozon Yağı Nasıl Kullanılır?
Ozonlanmış yağ yalnızca harici olarak kullanabilir. Dahili, yani içilerek kullanılması olumsuz etkiler oluşturabilir ve önerilmemektedir. Aynı krem gibi uygulanacağı bölgeye masaj yardımıyla emdirilmesi gerekir.

Ozon Yağı Faydaları

Akne (Sivilce) Tedavisinde
Yüzünüzü bol su ile yıkadıktan sonra ozolanmış jel uygulamanız yüzünüzü zararlı toksinlerden arındırarak aknelerin, yani sivilcelerin kısa zaman içerisinde giderilmesine yardımcı olur. Günde 2 defa tekrarlanması uygundur.

Ayak Mantarı Tedavisi
Ayaklarınızı yıkadıktan ve kuruladıktan bir süre sonra ozon yağını uygulayın. ve ayak mantarı benzeri rahatsızlıklardan korunun.

Kesiklerde ve Yaralarda
Her türlü kesik ve yara için tedavi edici olarak kullanabilen ozonlu jel, antiseptik görevi görür. Uygulandığı yara üzerine acı hissi uyandırmaz.

Kepeklerin Giderilmesi
Ilık bir duşun ardından saç derisine uygulanması kepeklerin giderilmesinde etkilidir.

Egzama
Egzama hastalığının tedavisinde kullanılan ozonlu jel, sürüldüğü bölge üzerine hızlı bir şekilde etkiyerek rahatsızlığınızdan kurtulmanızı sağlar.

Pişik
Bebeklerin banyosunda birkaç damla kadar ozon yağı kullanılması, pişiklerin önceden önlenmesi konusunda yardımcı olur.

Hemoroid Tedavisi
Kaşıntı, tahriş ve ağrının azaltılmasında etkilidir. 3-4 gün süresince düzenli olarak uygulanması, rahatsızlığın tamamen giderilmesini sağlar.

Güneş Yanığı
Güneş yanıklarının giderilmesinde etkilidir, kabarmaların oluşmasını engeller.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,