Adımızda Sağlık Var..Hamile kalmak isteyen bir cok bayanin aklina ilk gelen soru nasil kolay hamile kalabilirim sorusudur, bu sorunuzun yanitlarindan birisini bugun sizlerle paylasacagiz.

İncir kürü Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafindan doktor muayenesi sonucundan tamamen saglikli bulundugu halde hamile kalmasi geciken bayanlarimiz icin. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bir bitki bilimci, ve bitkilerden faydalanilarak cesitli rahatsizliklarimiza cozumlerde bizlere yardimci oluyor. Iste bu seferde kolay hamile kalmak icin doktorumuz İncir kürü tavsiye ediyor. Peki İncir kürü nedir? Nasil yapilir? Simdi sizlere bununla ilgili biraz bilgi vermek istiyoruz.

İncir Kürü:
7-8 tane kuru incir, yarım litre suda 5-10 dk haşlanacak. Daha sonra süzülüp suyu 1 gün içinde tüketilecek (İncirlerin yenmesine gerek yokmuş). Her gün taze hazırlanacak. 21 gün  süreyle uygulanacak.

Bu kürün daha etkili olması için, bu küre başlamadan önce 15 gün süreyle soğan kürü uygulanması gerekiyormuş. O da şöyle;

Soğan Kürü
Her gün yumurta büyüklüğünde bir kuru soğan, üzerine 2-3 çay kaşığı sumak eklerek yenilecek. 15 gün bu kürü uyguladıktan sonra incir kürüne başlanabilir.

Umariz kolay hamile kalmaniz icin bu yontem ise yarar ve guzel haberleri bizlerle de paylasirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

ibrahim saraçoğlu incir kürü

May 15, 2011 Author: admin | Filed under: Bitkisel Tedavi, Sağlıklı Beslenme

ibrahim saraçoğlu incir kürü

İbrahim Saraçoğlu seda sayan programında incir kürü hakkında bilgiler verdi. sabahın sedası ibrahim saraçoğlu verdigi kürler incir kürü kolay hamile kalma ve yumurta sayısını artırma yoluyla hamile kalmayı kolaylaştıran incir kürünün tarifi.

İbrahim Saraçoğlu incir kürü hazırlanışı : 500 gram kaynayan suyun içine 15 adet kuru incir atılarak 20 dakika kadar ağzı kapalı şekilde kaynatılır. Kaynadıktan sonra ılıması için beklenir. Kür ılıdıktan sonra tülbent yardımı ile süzerek kullanıma hazır hale getiriniz. 3 parçaya ayırdığınız kürü sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 10-15 dakika önce aç karnına içiniz.

İbrahim Saraçoğlu incir kürü kullanımı : Bu kür 2 kez 21 günlük periyotlarla uygulanır. İlk uygulamada 21 günün ardından 7 gün ara vermeniz ve daha sonra tekrar 21 gün incir kürünü kullanmanız gerekli. Lütfen yumurta sayısının istenilen şekilde artması için kürü hergün taze olarak hazırlayınız. İbrahim Saraçoğlu 21+7+21=49 günün sonunda yumurta sayınızın 2 kat artacağını vurguladı.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,