anne sütünü artıran besinler

ahmet maranki anne sütünü artıran besinler, anne sütünü artıran besinler, ahmet maranki, yiyecekler, gıdalar, bitkiler, çaylar, anne sütü yapan yiyecekler, anne sütü yapan yiyecek ve içecekler, anne sütü yapan besinler, anne sütü yapan gıdalar, anne sütü yapan bitkiler, anne sütü yapan çay, anne sütü yapan meyveler, anne sütü yapan şeyler, anne sütü fazla, anne sütü gelmesi için, anne sütü getiren besinler, anne sütü hakkında, anne sütü nasıl artar, anne sütü nasıl sağlanır

ahmet maranki anne sütünü artıran besinler

Anne sütü şüphesiz bir bebek için hayati öneme sahip. Tabi emzirme esnasında bebeğin bu sütten ne kadar faydalanabildiği de çok önemli. Kimi annelerin süt miktarı çeşitli sebeplerle az geldiğinden bebekleri için yeterli olmuyor. Tabi bu da bebeğin gelişimi için bir handikap.

Böyle durumlarda aşağıda sıralayacağımız gıdaları fazlaca tüketmek, anne sütünü artıracaktır.

İncir : Anne sütünü artırdığı gibi, kış aylarında vücut direncini de arttırır. Çeşitli sağlık sorunlarına karşı vücuda dayanıklılık ve kuvvet kazandırır.

Beyaz Üzüm : Yeni doğum yapmış annelerin sütünü artırdığı gibi tam bir kalp dostudur.

Tahin Helvası : Anne sütünü artırıcı etkisinin yanında balgam söktürücü ve saç dökülmesini engelleyici özellikleri de vardır. Ayrıca sedef, egzama gibi hastalıklara da iyi gelir.

Dereotu : Anne sütünü artırması için tüketilmesi gereken etkili gıdalardan biridir.

Beyaz Dut ve Dut Kurusu : Bebek emziren annelerin sıklıkla tüketmesi gereken bir gıdadır. Bebek emziren annelerde vücudun güç kaybına karşı vücudu kuvvetlendirir. Anne sütünü artırdığı gibi kansızlığa da iyi gelir. Karaciğeri besler. Ateş düşürür. Bademcik, boğaz iltihaplarına ve öksürüğe karşı faydalıdır.

Anne sütünü Azaltan Yiyecekler

Bebek emziren annelerin yememesi gereken birtakım yiyecekler de vardır. Tabi genel olarak bu gıdalar da vücuda faydalıdırlar fakat anne sütünü azaltırlar. Bu yüzden sütünün azalmasını istemeyen anneler nişasta ve nişastalı gıdalardan, maydanoz, nane ve turşu yemekten kaçınmalıdırlar.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,