ahmet maranki depresyon önerileri, depresyon belirtileri, depresyondan kurtulma yolları, depresyon nedenleri ve tedavisi, depresyona iyi gelen bitkiler, depresyona bitkisel tedavi, depresyona iyi gelen şifalı bitkiler, depresyona iyi gelen otlar, depresyona çözüm

Ciddi depresyonun kesinlikle bir psikiyatr tarafından tedavi etmesi gerekir. Hafif depresyonda ise doğal ve bitkisel maddeler tedaviye yardımcı olabilmektedir.
Hafif depresyon yaşam tarzımızı dengelemek ve pozitif enerji veren teknikleri uygulamakla kontrol altına alınabilmektedir.

Sarı Kantaron Neye Yarar : İltihap giderici, yara iyileştirici, yatıştırıcı, antidepressif, kramp çözücü, ağrı kesici, antiseptiktir. Ciddi derecedeki depresyon hastalarının en büyük sıkıntısı olan uyku düzensizliklerini tedavi eden özellikleri vardır.

Sarı Kantaron Nasıl Kullanılır : 1 bardak kaynar suya 1-2 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron koyup 10 dakika demlenmesini bekleyin ve sonra için. 4 ile 6 hafta boyunca günde 1 veya 2 bardak bu çaydan içilirse son derece etkili olur.

Önemli Not : Hamileyseniz sarı kantaron kullanmayın ve kullanırken şiddetli güneş ışınına maruz kalmayın. Çünkü bu bitki cildi güneşe karşı hassaslaştırmaktadır.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,