Adımızda Sağlık Var..adet söktürücü bitkiler

adet düzensizliği için şifalı bitkiler ibrahim saraçoğlu adet söktürücü ve düzenleyici kür

Adet düzensizliği için şifalı bitkiler İbrahim Saraçoğlu adet söktürücü düzenleyici kür tarifi. bitkiler, otlar, besinler, nedenleri, sebebleri, bitkisel tedavi, bitkisel çözüm, Adet düzensizliği için ne yapılmalı, adet düzensizliği nasıl giderilir? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu adet düzensizliği olanlar için aşağıdaki adet düzenleyici bitkisel kürü kullanmalarını öneriyor.

İbrahim Saraçoğlu Adet düzenleyici kür

adet düzensizliğine doğal bitkiler Adet düzenlemesi için bir tutam kurutulmuş testere dişli aslan pençesi kaynamakta olan 1 bardak kadar damacana suyuna ilave edilir. Kısık ateşte 5 dakika kürün demlenmesi beklenir. Demlenen kür ılıdıktan sonra süzülür ve her gün 1 bu adet söktürücü kürden birer bardak içilir. 1 ay bu küre devam edildikten sonra 1 haftalık ara verilir. Küre ara verdikten 1 hafta sonra ise adet düzenleyici kür 1 ay daha uygulanır ve tamamlanır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yukarıdaki adet düzensizliği için hazırlanan kürün, kahvaltıdan 2 saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içilmesinin daha iyi etki edeceğini söylüyor. Ayrıca bundan sonraki dönemlerde adet düzensizliği tekrar başlarsa aynı kürün tekrar uygulanmasını tavsiye ediyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ibrahim saraçoğlu adet dönemi sancıları için civanperçemi kürü

Civanperçemi kürü : Bayanların sancılı geçen adet dönemlerine karşı

Civanperçemi kürü regl döneminin başlamasına üç gün kala uygulanmaya başlanır ve regl döneminin bitimine kadar devam edilir.

Hazırlanışı : Bir tutam civanperçemi (yaklaşık beş gram) yarım litre kaynamakta olan suyun içine atılır. Ağzı kapalı olarak hafif (kısık) ateşte 3 dakika demlenir. Soğuduktan sonra süzülür.

Regl döneminin başlamasına üç gün kala hergün sabah ve akşam bir su bardağı içilir.

Hergün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadar devam edilir. Bu kür her regl döneminde beş-altı ay uygulanır.

Adet sancıları çok şiddetli ise, bu taktirde adet başlamadan bir hafta önce kür uygulamaya başlanır.

Etiketler: , , , ,

Adet döneminde şişkinlik, şişlik ve ödem için kürler

Suna Dumankaya adet dönemindeki ödem nedeniyle meydana gelen şişkinlik ve şişlikler için önerdiği bitkisel çözüm yollarını siz değerli ziyaretçilerimiz için yayınlıyoruz. Suna Hanım’ın önerdiği regl dönemindeki ödem bitkisel tedavisi için aşağıdaki kürlerden herhangi birini uygulayabilirsiniz.

Adet döneminde ödem için kür

Malzemeler: 250 gram su, 1 yemek kaşığı keten tohumu.

Uygulama: Su ve keten tohumu bir cezve içinde 5 dakika süreyle kaynatılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra çay gibi içilir.

Adet döneminde görülen şişkinlik için bitkisel çözüm

Malzemeler: 20 gram ada çayı, 20 gram kiraz sapı, 1 demet maydanoz ve 2 adet elma.

Uygulama: Su, ada çayı, kiraz sapı, maydanoz ve parçalara bölünmüş elma bir tencere içinde kaynatılarak haşlanır. 5 dakika dinlendirildikten sonra çay gibi içilir. Gün içerisinde bolca tüketilmelidir. Genelde hanımların muayyen günlerinde vücut su toplar, ödemi atmak için iyi bir terkiptir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,